środa, 03 lutego 2016

Osoby jeżdżące na rowerach rzadko zwracają uwagę na buty rowerowe. Nie są one koniecznością w tej specjalizacji. Specjalistyczne buty sprawdzają się w bieganiu czy w rzucie młotem. Na rowerze tak naprawdę można jeździć w zwykłych trampkach czy sandałkach. Czy zatem w ogóle nie warto inwestować w buty rowerowe?

Jeśli się rzadko wyciąga rower z piwnicy – to faktycznie nie warto. Natomiast, jeżeli już częściej – na przykład kiedy większość wolnych chwil wykorzystujesz na rower i sprawia ci to wielką przyjemność – warto się zastanowić nad kupnem takich butów. Może kiedyś zorganizujecie ze znajomymi jakiś wyjazd, choćby dwudniowy an rower – wtedy takie buty z pewnością się przydadzą.

Dlaczego jeszcze warto je kupić? Buty rowerowe zazwyczaj są przystosowane do montażu z systemem SPD. Co to oznacza? Mianowicie, buty można przymocować do pedałów SPD. Może teraz nie chcesz takich pedałów, ale nigdy nie wiadomo czy za jakiś czas nie zmienisz jednak zdania. Zatem, kupując buty, najlepiej żeby były to buty SPD.

Specjalistyczne buty do jazdy rowerem, różnią się od zwykłych butów, głównie tym, że mają sztywną powierzchnię, co pozwala na dokładniejsze i mocniejsze skierowanie energii na pedał. Buty SPD mają dodatkowo to do siebie, że mocują naszą stopę w pedale, dzięki czemu stopy nie ześlizgują się, nie zjeżdżają na prawo i lewo, nie musisz ich co chwila poprawiać, dzięki czemu nie musisz poświęcać na to swej uwagi i energii – możesz zatem w pełni cieszyć się jazdą na rowerze!

Podsumowując – kiedy rzadko, lub umiarkowanie często jeździsz na rowerze – szkoda zachodu i pieniędzy na specjalistyczne buty, jednak gdy często jeździsz – warto przynajmniej rozważyć taką możliwość.

 

piątek, 04 września 2015

Obecnie najbardziej popularnym na naszym rynku producentem przerzutek jest Shimano. Jego przerzutki znajdziemy modelach sprzedawanych w popularnych sieciach sklepów sportowych. Cenione są również przerzutki marki SRAM. Czym różnią się od siebie produkty poszczególnych producentów?

poniedziałek, 17 sierpnia 2015
Kiedy rower nie jest już najnowszy, ale w gruncie rzeczy niczego mu nie brakuje – możesz zastanawiać się, czy opłaca się w niego inwestować. Modyfikować, zwiększać liczbę przełożeń, kupować nowe hamulce, amortyzatory itd. Takie poprawki wiążą się z dużymi kosztami, które mogą nawet przewyższyć wartość roweru. Może zatem lepiej będzie od razu kupić nowy pojazd?
czwartek, 02 lipca 2015

Sytuacja, o której wolimy nie myśleć, a która może przydarzyć się każdemu rowerzyście: jesteśmy na trasie, daleko od domu, deszcz, noc, brak samochodów na drodze. I nagle... Uświadamiamy sobie, że złapaliśmy "kapcia". Co teraz? Jak zabezpieczyć się przed podobnymi sytuacjami?

wtorek, 02 czerwca 2015

Ilość wypadków drogowych z udziałem rowerzystów rośnie w zatrważającym tempie. Coraz częściej słyszymy o ciężkich obrażeniach i o wypadkach śmiertelnych. Czy polskie drogi nie są już bezpieczne dla jednośladów?

środa, 13 maja 2015
Do jazdy na rowerze niezbędna jest odpowiednia odzież i wygodne obuwie. CO do tego nikt nie ma chyba wątpliwości. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu ofert sklepów sportowych? Dziś kilka porad - co jest Ci niezbędne, jak dobrać ubranie do swoich potrzeb oraz bez czego można się obejść.
piątek, 17 kwietnia 2015
Jeśli zadajesz sobie pytanie zawarte w temacie naszego dzisiejszego artykułu, prawdopodobnie poszykujesz nowego roweru, masz upatrzony model i chcesz zapłacić za niego mniej. Dobrze kombinujesz! Przy zakupach w sieci trzeba jednak uważać, szczególnie gdy kupujemy coś na tyle wartościowego i na swój sposób trudnego do transportu, jak rower.
piątek, 13 marca 2015
Rowery górskie ciągle należą do najchętniej kupowanych. Czy jednak zawsze wybieramy je świadomie? Czy potrafimy określić swoje potrzeby i zgodnie z nimi dobrać najlepszy jednoślad dla siebie? W dzisiejszym wpisie doradzamy jak - i kiedy kupować MTB.
piątek, 13 lutego 2015
Każdy z nas ma zapewne własne powody, dla których jazda na rowerze sprawia mu masę przyjemności. Czy też tak macie, że myślicie o rowerze w pracy, na zakupach, na spotkaniu ze znajomymi? Planujecie trasy, myślicie, jak by to było pojechać sobie gdzieś dalej? Zastanawiacie się, jakie są warunki w górach? Jeśli tak, jesteście uzależnieni, ale to pozytywne uzależnienie.
poniedziałek, 12 stycznia 2015
Kask jest bardzo ważny, szczególnie jeśli jeździsz terenowo i jesteś bardziej narażony na upadek - ale nie tylko. Wypadek może przydarzyć się każdemu - nawet Tobie. Także jeśli wydaje się to niemożliwe i nawet jeśli na co dzień o tym nie myślimy. Ochrona głowy jest dlatego koniecznością i warto zainwestować w dobry kask. Do najlepszych i najchętniej kupowanych należą kaski rowerowe Uvex.
 
1 , 2